a

KKK

Paljudele PUR vahuga seonduvatele korduvatele küsimustele vastame läbi video. Vaadake neid siit.

PUR vahu puhul on kõige tähtsamad esimesed 50-70mm soojustuskihti, mis sulgeb õhuliikumise. Järgnevad kihid lisavad soojuspidavust.

Enne vahu puristamist on vaja tagada ligipääs pritsitavatele aladele. Uste ,akende ja puhtaks jäädavate alade/esemete kinnikatmine ja tööstusvoolu olemasolu. Muudel juhtudel lisanduvad tõstuki/tellingute või generaatori rent või paigaldajate töötund alade katmisel 30€/h paigaldaja kohta.

Avatud pooriga PUR-vahu soovitatavad kihipaksused seinas olenevalt aluspinnast on 100–200 mm ning katuse all ja laes ca 250 mm. Kihipaksuse soovitused võivad konkreetsest projektist sõltuvalt erineda. Olenevalt aluspinnast ja lõpptulemuse soovist jääb PUR vahu ruutmeeri hind 10-25€+KM* vahemikku.

Avatud pooriga vahtu saab kasutada katusealuste, lagede ja vahelagede, välis-, sise- ja vaheseinte jpm soojustamisel. Eelistatuimad aluspinnad, kuhu paigaldada, on tuuletõkkeriie või -plaat, puidust pinnad või muud kergesti veeauru läbilaskvad pinnad. Avatud pooriga vaht pärast paigaldamist ei kaalu praktiliselt mitte midagi.

Kinnise pooriga PUR-vahu soovitatavad kihipaksused kasutades sertifitseeritud algmaterjali on seinapinnal oleks ca 70-120 mm ja lakke 120–200 mm. Kihi paksuse soovitused võivad projekti põhiselt erineda. Kinnise pooriga PUR vahu hind olenevalt aluspinnast ja lõpptulemuse soovist on m2 hind 14-40€+KM*

Kinnise pooriga vaht on eriliselt hea lahendus vana vundamendi soojustamisel, eriti kui vundament on ebatasane. Kinnise pooriga vahtu saab veel kasutada välisfassaadide, katusealuste, keldrite ja mahutite jpm soojustamiseks. Kinnise pooriga vahu pärusmaa on tugevad aluspinnad, mis kannatavad vastu võtta vahu jõudu ja nagu silikaat, betoon, erinevad maakivid ning metallid (v.a. õhuke plekk) jpm.

Vali kvaliteet. Hoolsate ja osavate paigaldajatega on lõpparve väiksem. Lõpphind on m3 põhine tulevevalt materjali kulust. Seega paigaldaja oskus määrab sõna otseses mõttes hinna, mitte soodsam m3 hind.
Konsulteeri juba enne eeltööde alustamist, et säästa raha ja aega ning saada parim lõpptulemus.
Vaata lisaks ka videomaterjali. Lisaküsimuste korral ärge kõhelge ühendust võtmast.

error: Võõras vara!!!