a

Polüuretaanvaht ehk PUR-vaht

PUR-vaht ehk polüuretaanvaht (polyurethane) on kahekomponentne isolatsioonivaht.

Väga vastupidav ja madala soojusjuhtivusega isolatsioon tekib kahe vedela komponendi segunemisel ja reageerimisel, paisudes ka kõige raskemini ligipääsevatesse pragudesse ja nurgatagustesse.

PUR-vahtu saab kasutada maja soojustamisel mitmel otstarbel. PUR-vaht soojustus jaguneb enamasti kaheks kategooriaks: avatud ja kinnise pooriga PUR-vaht.

Mõlema soojustusvahu korrektsel paigaldamisel saavutate ühtse tuulekindla ja külmasildadeta monoliitse soojustuskihi tagades täieliku õhutiheduse.

Avatud pooriga PUR-vaht sertifitseeritud algmaterjale kasutades on väga hea materjal, ei hoia endas niiskust ning laseb väga hästi läbi veeauru. Oma koheva struktuuriga on lisaks heale soojustusele ka väga hea heliisolaator. Oma struktuuri põhiselt sulgeb vaht õhu liikumise, kuid lubab veeaurul endast läbi minna seda endasse mitte kogudes. Avatud pooriga PUR-vaht on tavapärastest soojustamismeetoditest 30% tõhusam just tänu oma omadusele sulgeda kõik õhuavad ja praod. Avatud pooriga PUR-vahu eelis on selle rakustruktuuri põhine eriline painduvus  ja nakkuspidavus erinevate materjalidega, mis aja jooksul kuivavad ja/või painduvad, säilitades täielikult isoleeritud ning õhutiheda soojustuse ka pikema aja möödudes.
Soovitatavad kihipaksused seinas olenevalt aluspinnast on 100–200 mm ning katuse all ja laes ca 250+ mm. Kihipaksuse soovitused võivad konkreetsest projektist sõltuvalt erineda. Olenevalt alusipinnast ja lõpptulemuse soovist on m2 hind 10-25+€+KM*

Avatud pooriga vahtu saab kasutada katusealuste, lagede ja vahelagede, välis-, sise- ja vaheseinte jpm soojustamisel. Eelistatuimad aluspinnad, kuhu paigaldada, on tuuletõkkeriie või -plaat, puidust pinnad, tuhaplokid või muud kergesti veeauru läbilaskvad pinnad. Avatud pooriga vaht pärast paigaldamist ei kaalu praktiliselt mitte midagi.

Kinnise pooriga PUR vaht sertifitseeritud algmaterjale kasutades on oluliselt tugevam ja jäigem materjal kui avatud pooriga vaht. Kinnise pooriga vaht laseb oluliselt vähem veeauru endast läbi ning on ka soojapidavam kui avatud pooriga vaht. Kinnise vahu eeliseks on parem soojapidavus, keskmiselt 50% tõhusam traditsioonilisest meetoditest. Erinevalt lahtise pooriga vahust ei ole kinnise pooriga vahul häid heli isoleerivaid omadusi. Kuid oma formuleeritud tugevusega annab kinnise pooriga vaht pihustatud pinnale lisajäikuse, sidudes soojustuskihi pihustatud pindade pragudesse ja tühimikesse ning püsides seal jäiga tugeva “täidisena”. Soovitatavad kihipaksused kinnise pooriga PUR-vahtu kasutades seinapinda oleks ca 70-100 mm ja lakke 120 mm. Kihi paksuse soovitused võivad projektiti erineda. Kinnise pooriga PUR vahu hind olenevalt aluspinnast ja lõpptulemuse soovist on m2 hind 14-24+€+KM*

Kinnise pooriga vaht on eriliselt hea lahendus vana vundamendi soojustamisel, eriti kui vundament on ebatasane. Kinnise pooriga vahtu saab veel kasutada välisfassaadide, katusealuste, keldrite ja mahutite jpm soojustamiseks. Kinnise pooriga vahu pärusmaa on tugevad aluspinnad, mis kannatavad vastu võtta vahu jõudu ja nagu silikaat, betoon, erinevad maakivid ning metallid (v.a. õhuke plekk) jpm.

Mõlemaid vahte saab kasutada eriotstarbeliselt veel mitmetel pindadel ja projektipõhiselt ning koostöös ehitaja või arhitektiga välja arvutatud lahenduste kasutamisel on lahendusi rohkemgi veel.

Sertifitseeritud algmaterjale kasutades on PUR-vaht allergiavaba, tervisele ja loodusele täiesti ohutu. Polüuretaanvaht ei hoia endas niiskust, mistõttu Polüuretaanvaht ei ole sobilik keskond hallitusele ja seentele. Soojustus ei vaju aja jooksul paigast. Oma suurepärase nakkusvõime abil püsib soojustus oma eluea jooksul stabiilsena paigal ka kõige kaugemates nurkades. PUR-vaht on parim soojustus madalenergia- ja passiivmajadele.

Uuri lisaks ja konsulteeri tööde ettevalmistamiste kohta, sest PUR-vahu korrektsete eeltöödega säästate raha ja aega.

Vali kvaliteet. Hoolsate ja osavate paigaldajatega on lõpparve väiksem. Lõpphind on m3 põhine tulevevalt materjali kulust. Seega paigaldaja oskus määrab sõna otseses mõttes hinna, mitte soodsam m3 hind.
Konsulteeri juba enne eeltööde alustamist, et säästa raha ja aega ning saada parim lõpptulemus.
Vaata lisaks ka videomaterjali. Lisaküsimuste korral ärge kõhelge ühendust võtmast.

PUR-vahu kasutegurid

Hoiab kokku kütte- ja jahutuskulusid

Paisub ka raskesti ligipääsevamatesse nurkadesse ja pragudesse

Ei murene ega vaju hoone eluea jooksul ära

Väga hea nakkepidavus enamiku materjalidega pakub erinevaid võimalusi soojustuse lahendamisel

Traditsioonilistest soojustamismeetoditest madalama soojusjuhtivusega PUR-vahuga on võimalik saavutada õhema kihiga samaväärne soojuskindlus. Uusehitistel on võimalik saada rohkem põrandapinda

Allergiavaba, loodussõbralik ega erita kahjulikke aineid. Ei ima niiskust, hoides eemale seened ja hallituse.

Valmistamisel ega pihustamisel ei kasutata formaldehüüde, CFC-sid ega HCFC-sid, teisisõnu ei tekita ülitundlikkust ega ärritus ning on loodusele kahjutu.

PUR-vaht paigaldatakse kiiresti

Parim soojustus madalenergia- ja passiivmajadele

error: Võõras vara!!!